Ви є тут

Відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Остерської міської ради, на якому розглядалось питання щодо захворюваності дітей у закладах освіти Остерської громади

     Сьогодні, 04.09.2020 року, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Остерської міської ради, на якому розглядалось питання щодо захворюваності дітей у закладах освіти Остерської громади. На засідання були запрошені завідувачка Остерської міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, керівники відділів  та закладів освіти Остерської міської ради.
     Завідувачка Остерської МА ЗПСМ Закревська А.І. проінформувала присутніх про те, що протягом останніх двох днів 24 учні опорного закладу-Остерська гімназія зверталися до педіатрів Остерської МА ЗПСМ та 13 учнів до педіатра медичного центру «Мій Лікар» зі скаргами на загальну слабкість, блювоту, підвищену температуру тіла. Було проведено загальноклінічні обстеження, за результатами яких встановлено попередній діагноз – «Функціональні кишкові прояви. Ацетонемічний синдром». Дітям було призначено відповідне лікування та надано поради батькам. Як зазначила Закревська А.І., говорити про можливий спалах ентеровірусної чи ротовірусної інфекції не є коректним, оскільки інкубаційний період таких захворювань складає в середньому 2-7 днів та характеризуються стійкою симптоматикою, більшою тривалістю. Сьогодні діти, зі слів Анни Іванівни, почувають себе добре. Про ситуацію, що склалася, проінформовано епідеміолога, начальника Козелецького міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський лабораторний центр МОЗ України», заступника начальника управління ОЗ, головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні. У разі погіршення стану, як зазначила А.І. Закревська,  дітей буде направлено на обстеження до Чернігівської обласної дитячої лікарні.  
     На запитання члена виконавчого комітету, чи можуть вищезазначені ознаки свідчити про наявність у дітей симптомів гострої респіраторної хвороби COVID-19, була надана заперечна відповідь.
     Директорка опорного закладу-Остерська гімназія Куран І.М. повідомила, що продукти харчування в гімназії були свіжі, про що свідчать видаткові накладні, які знаходяться у Відділі освіти. Також Ірина Миколаївна зазначила про те, що серед дітей, які харчувалися в їдальні навчального закладу, симптоми хвороби проявилися переважно в учнів 2-х та 4-х класів.
     Члени виконавчого комітету інформацію виступаючих узяли до відома та рекомендували керівникам закладів освіти посилити контроль за дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 (зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 №712, від 26.08.2020 №760 та від 27.08.2020 №757) та за своєчасним і повним виконанням профілактичних і протиепідемічних заходів.

 

© Oster Town Council, 2015—2020       Developed by Roman Samodelok       Technical support: support@ost.gov.ua