Ви є тут

Чи дійсно хочуть закрити Остерську лікарню?

Шановна Громадо!
     Останнім часом багато неправдивої та негативної інформації зв’являється в соціальних мережах про те, що міський голова планує закрити Остерську лікарню. Шановні, задайте самі собі питання і дайте на нього відповідь «Чи була б значна підтримка закладу при бажанні його закриття?» це можна було б зробити ще в 2017 році.
      Міський голова, депутати Остерської міської ради завжди підтримували Остерську лікарню і весь час боролися за її існування. На другому пленарному засіданні вісімнадцятої сесії Остерської міської ради сьомого скликання, у присутності керівників району Шведа В.І. та Биковець К.І., депутатами було прийнято рішення «Про ініціювання створення Остерського відділення Козелецької ЦРЛ з цілодобовим функціонуванням».

     З часом, проаналізувавши реальну можливість існування лікувального закладу, депутати Остерської міської ради призупинили дію попереднього рішення. Було розпочато пошук можливостей, шляхів збереження Остерської міської лікарні.
     Незважаючи на брак коштів, Остерська міська рада ніколи не залишала поза увагою фінансові проблеми та потреби лікарні.
 
 
 
 
 
 
 
     У Чернігівській області, без підтримки місцевої влади, закрилися сім лікарень: Понорницька, Ладанська №2, Линовицька №3, Парафіївська, Добрянська, Холминська, Михайло-Коцюбинська. Остерська, єдина лікарня міського    рівня – ЗБЕРЕЖЕНА.
     З 1 квітня 2020 року почала діяти реформа вторинної ланки медицини (Остерська лікарня є вторинною ланкою). Основа всієї трансформації системи охорони здоров’я – це зміна моделі фінансування та реалізація принципу “гроші йдуть за пацієнтом”. Для спеціалізованої медичної допомоги це означає, що держава через Національну службу здоров’я України сплачуватиме кошти медичному закладу за конкретно надану медичну послугу, пролікований випадок або ж готовність надавати допомогу.
     Остерська міська лікарня підписала договір з  НСЗУ на один пакет медичних послуг.  Будуть задіяні всі наші лікарі, які працюють на сьогоднішній день
Згідно з пакетом послуг держава буде відшкодовувати 98 тис. грн в місяць. Лише на  виплату заробітної плати, працівникам, які будуть надавати медичні послуги згідно з цим пакетом,  необхідно 168,500 тис. грн. Різницю витрат міська рада планує профінансувати за кошти місцевого бюджету.
     Функціонування цілодобового стаціонару можливе лише за умови фінансової підтримки держави. Дохідна частина Остерської громади не дозволяє таке утримання самостійно.
     За останній час жодної реальної пропозиції щодо реформування, розвитку та покращення фінансового, матеріального стану від працівників лікувального закладу, приватних осіб, установ не надходило.
     Велике прохання до всіх, хто сьогодні “поливає брудом”, будь ласка, не розповсюджуйте плітки про те, що міський голова, депутати чи будь-хто інший прагне закрити лікарню.
     Ми хочемо зберегти лікарню і будемо робити все можливе для цього.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Oster Town Council, 2015—2020       Developed by Roman Samodelok       Technical support: support@ost.gov.ua